Głos Serca on-line – warsztaty śpiewu i pieśni tradycyjnych

GŁOS SERCA – warsztaty śpiewu i pieśni tradycyjnych on-line

Zapraszamy serdecznie na warsztaty śpiewu i pieśni tradycyjnych odbywać się będą w każdy poniedziałek w godz. 17:00-19:00 na Zoomie (szczegóły poniżej).


W naszej kulturze słowiańskiej istnieją potężne techniki samorozwoju, które otwierają serca. Mogą służyć także Tobie. Dać Ci miłość, siłę i pokorę wobec wyzwań współczesnego świata. Poprzez głos dźwięk, pieśń, ruch i ciało zmienisz swoje podejście do życia, kultury, siebie samego. Odkryjesz głos, który idzie prosto z Twego serca….
Praktykowanie tradycyjnego śpiewu białym głosem:
– zwiększa otwartość na ludzi i świat – rozładowuje stres i agresję
– przywraca prawidłowy przepływ energii w ciele
– uwalnia napięcia mięśniowe
– pozwala zyskać nową jakość oddechu
– uczy wyrażania siebie i słuchania głosu swojego serca.
Śpiew tradycyjny to:
– rozwój wielkiej siły twórczej i potencjału, który drzemie w każdym z nas
– ekspresyjne wyrażanie siebie
– harmonia z naturą
– życie we wspólnocie
– rodzima kultura i obrzędowość
Nie ważne, czy potrafisz, czy nie, jesteś kobietą, czy mężczyzną – ważne, czy chcesz. Jeśli umiesz mówić, umiesz i śpiewać. Warsztat skierowany do osób początkujących i zaawansowanych.

“Kierując się głosem serca biorę Cię za rękę i zaprowadzam do miejsca, gdzie złożyłam swoje najcenniejsze skarby. Pragnę się z Tobą podzielić, dać Ci więcej, niż tylko dom…”

Prowadzenie: Joanna Dominika Belzyt (Ładola) uczennica m.in. Joanny Słowińskiej, Moniki Mamińskiej i Ewy Grochowskiej

koszt zajęć: FOR FREE

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

zapisy: wiadomość na warsztaty.tantheo@gmail.com

Teksty pieśni do pobrania i odsluchania:

a to dziewczyny z warsztatów ❤

Spis niektórych ćwiczeń użytych podczas warsztatów:

Warsztaty są realizowane w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci”

bio prowadzącej:
Joanna Dominika Belzyt “Ładola”
– tancerka, choreograf, performerka, aktorka, reżyser
– pedagog, animator kultury, instruktor jogi, improwizacji ruchu i symboliki ciała
– terapeuta zajęciowy, dietetyk, doradca dietetyczny, psychodietetyk, coach dietetyczny
– masażysta
Ze śpiewem, teatrem i tańcem związana od 14tego r.ż. Występowała najpierw w teatrze plastycznym „Witryna” w Bydgoszczy, potem w grupie tanecznej „rozruchAUTENTYCZNY”. Następnie stworzyła własne grupy: teatr tańca „BelzDancE” oraz „Horyzontalna Podróż Po Znaczenie”. Po przyjeździe na Lubelszczyznę jej droga zatrzymała się na parę lat w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. W tym czasie poznała też prace i współuczestniczyła w projektach m.in. Teatru Węgajty, Instytutu im. Jerzego Grotowskiego oraz Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”. W trakcie realizacji w 2014 roku stypendiów artystycznych: Prezydenta Miasta Lublin, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma szansę odbycia kursu instruktorskiego improwizacji ruchowej i symboliki ciała, założenia teatru IRiSC „My Persony”, gdzie powstają jej pierwszy spektakl bazujący na improwizacji: „Cudowne Źrebię”. Po tych doświadczeniach rozpoczyna własną drogę twórczą pracując nad kolejnymi spektaklami teatru oraz budując autorski program warsztatów CIAŁO-RUCH-PRZESTRZEŃ/PRZEPŁYW i Głos Serca, które prowadzi do dziś…
W 2019 roku otrzymała Medal Prezydenta Miasta Lublin za swoją działalność.
“Każdy z nas jest całością, jednością ciała, duszy i umysłu…
W pracy w umiejętny sposób staram się łączyć ze sobą sztukę, zdrowie i edukację. Wszystko, co robimy może prowadzić do rozwoju, lepszego wykorzystywania swojego potencjału. Niezależnie od tematyki prowadzonych zajęć (teatr, śpiew, sposób odżywiania, masaż, praca czy zabawa) ważne jest, żeby każdy z nas w trakcie wspólnego bycia ze sobą wydobył z siebie to, co najlepsze w pełnej relacji z otaczającą nas rzeczywistością i innymi ludźmi. Improwizacja jest tym narzędziem, które najlepiej na to pozwala. Uczy gotowości, bycia „tu i teraz”, współodczuwania i odpowiedzialności. Daje wolność i odwagę, które są kluczem do tworzenia siebie i bycia w kontakcie..”

%d bloggers like this: