CIAŁO-RUCH-PRZESTRZEŃ/PRZEPŁYW on-line

C-R-P
CIAŁO-RUCH-PRZESTRZEŃ/PRZEPŁYW on-line
JUŻ SĄ!!! jedyne ON-LINE!!!
Zapraszamy serdecznie na cykliczne spotkania w improwizacji ruchowej i symbolice ciała z elementami kontakt-improwizacji, które odbywać się będą w każdą sobotę w godz. 17:00-19:00 on-line (Zoom – szczegóły poniżej).
Po wakacyjnej przerwie spotykamy się 25.09.2020.
Improwizacja ruchowa jest to wolny, swobodny taniec bez określonej formy, czy narzuconego odgórnie schematu. Każdy z nas buduje swój własny, niepowtarzalny styl poruszania się, swój własny sposób tańca. W trakcie ruchu poznajemy swoje ciało, jego możliwości, otwieramy się na otaczającą nas rzeczywistość. Jesteśmy gotowi i z uśmiechem przyjmujemy spełnienie.
Program warsztatów oparty został na opracowanej w latach 1976 – 1984 metodzie dr Detlefa Kapperta “Improwizacji ruchu i symboliki ciała”. Metoda reprezentuje jedną z wiodących współcześnie idei zespolenia: treningu ruchowego (sprawności fizycznej) i treningu odczuwania (zdolności percepcyjne), a także: integracji ciała ze sferą psychiczną (samorozwój, świadomość siebie) i rozszerzanie form osobistej kreacji oraz ekspresji (spontaniczność, otwartość).
Improwizacja kontaktowa to rodzaj tańca postmodernistycznego, którego głównym założeniem jest kontakt – przepływ między tancerzami, współbrzmienie w ruchu, bycie w jedności. Z każdym partnerem tańczy się inaczej, każdy ma inne flow. W kontakcie uczymy się siebie i partnera. Poznajemy nasze możliwości i ograniczenia – granice.
Warsztaty:
– polepszą sprawność fizyczną, gibkość, postawę i sposób poruszania się,
– dodadzą pewności siebie i podniosą samoocenę,
– poprawią Twoje relacje z otoczeniem,
– łatwiej Ci będzie osiągnąć to, o czym marzysz.
Uczestnicy poznają techniki opierające się na podstawowych aspektach ruchu takich jak: przestrzeń, forma, czas, dynamika, płynność, impuls, rytm, ciężar, kontakt z przestrzenią, przedmiotem i partnerem.
Warsztatowy skierowany jest do każdego, kto pragnie potańczyć, uwolnić się od swoich barier i ograniczeń tkwiących w ciele, kto chce poszerzyć pakiet swoich możliwości ruchowych.
Ilość miejsc ograniczona – obowiązuję kolejność zgłoszeń.
zgłoszenia: poproszę o wiadomość na fb
(w tytule: imię nazwisko – C-R-P/P, w treści: jedno zdanie wyjaśnienia, dlaczego chcę wziąć udział w warsztatach)
opłaty: FOR FREE
(można też dokonać po zajęciach drobnej darowizny na konto:
Fundacja tanTHEO
ul. Wojciechowska 5a/7
20-704 Lublin
11 1750 0012 0000 0000 3394 4861)

bio prowadzącej:
Joanna Dominika Belzyt “Ładola”
– tancerka, choreograf, performerka, aktorka, reżyser
– pedagog, animator kultury, instruktor jogi, improwizacji ruchu i symboliki ciała
– terapeuta zajęciowy, dietetyk, doradca dietetyczny, psychodietetyk, coach dietetyczny
– masażysta
Ze śpiewem, teatrem i tańcem związana od 14tego roku życia. Występowała najpierw w teatrze plastycznym „Witryna” w Bydgoszczy, potem w grupie tanecznej „rozruchAUTENTYCZNY”. Następnie stworzyła własne grupy: teatr tańca „BelzDancE” oraz „Horyzontalna Podróż Po Znaczenie”. Po przyjeździe na Lubelszczyznę jej droga zatrzymała się na parę lat w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. W tym czasie poznała też prace i współuczestniczyła w projektach m.in. Teatru Węgajty, Instytutu im. Jerzego Grotowskiego oraz Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża”. W trakcie realizacji w 2014 roku stypendiów artystycznych: Prezydenta Miasta Lublin, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdobyła uprawnienia instruktora improwizacji ruchowej i symboliki ciała, założyła teatr IRiSC „My Persony”, gdzie powstał jej pierwszy spektakl bazujący na improwizacji ruchowej, pt.: „Cudowne Źrebię”. Po tych doświadczeniach rozpoczęła ona własną drogę twórczą pracując nad kolejnymi spektaklami teatru oraz budując autorski program warsztatów CIAŁO-RUCH-PRZESTRZEŃ/PRZEPŁYW i Głos Serca, które prowadzi do dziś…

W 2019 roku otrzymała Medal Prezydenta Miasta Lublin za swoją działalność.

Obecnie realizuje Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – “Kultura w sieci” (cykl warsztatów śpiewaczych „Głos Serca”).

“Każdy z nas jest całością, jednością ciała, duszy i umysłu…
W pracy w umiejętny sposób staram się łączyć ze sobą sztukę, zdrowie i edukację. Wszystko, co robimy może prowadzić do rozwoju, lepszego wykorzystywania swojego potencjału. Niezależnie od tematyki prowadzonych zajęć (teatr, śpiew, sposób odżywiania, masaż, praca czy zabawa) ważne jest, żeby każdy z nas w trakcie wspólnego bycia ze sobą wydobył z siebie to, co najlepsze w pełnej relacji z otaczającą nas rzeczywistością i innymi ludźmi. Improwizacja jest tym narzędziem, które najlepiej na to pozwala. Uczy gotowości, bycia „tu i teraz”, współodczuwania i odpowiedzialności. Daje wolność i odwagę, które są kluczem do tworzenia siebie i bycia w kontakcie..”

%d bloggers like this: